SEO OPTİMİZASyONU NEDİR?

SEO Optimizasyonu, web sitenizin daha çok trafik alması ve arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlamak için yapılan işlemlerin genel adıdır. SEO Optimizasyonu çalışmalarının temeli web sitenizi arama motorlarına en iyi şekilde tanıtmakla başlar.

HEDEF KİTLENİZ VE ANAHTAR KELİMELERİNİZ

hedef kitle ve anahtar kelimeler

SEO Optimizasyonun ilk basamağı hedef kitlenin tespiti ve bu hedef kitleyi sitenize getirecek anahtar kelimelerin oluşturulması ile başlar.

Hedef kitlenizi birlikte tespit ettikten sonra bu kişilerin sunduğunuz hizmetler kapsamında size hangi anahtar kelimeler ile aramalar yaparak ulaşabileceklerini analiz ediyoruz. 

En iyi anahtar kelimeleri seçmek için Google Anahtar Kelime Planlayıcısını kullanarak en yüksek verimi elde ediyoruz.

Bu çalışmayı sağladığınız her hizmet için uyguluyoruz.

ORGANİK İÇERİK

Kopya içerikler sitenize kısa vadede hit sağlıyor gözükse de uzun vadede aşırı şekilde zarar verir. Bu nedenle yazılarınızın özgün olması çok önemlidir.

Siteniz de yer alan yazılarınızın sağladığınız hizmeti doğru olarak anlatması, ziyaretçilerinizin memnun olarak ayrılmasını, tekrar gelmesini ve hatta tavsiye etmesini sağlar.

organik içerik üretin

Bu kapsamda tespit ettiğimiz anahtar kelimeleri makale için akışa uygun kullanmak büyük önem arz etmektedir.

Yaptığımız çalışmalarda anahtar kelimelerin kullanımı, içeriğin hazırlanması ve içerikte anlam bütünlüğünün sağlanması için sizlere tavsiyelerde bulunmakta ve yardımcı olmaktayız.

Google Search Console

Google Search Console

İçerik üretmeye başladıktan sonra google’ın sitenizi bulması ve analiz etmesi için sitenizin Google Search Console’a kaydını yapıyoruz.

Site haritalarınızı Google Search Console’a göndererek gerekli ayarlamalarını düzenliyoruz.

Bu sayede sitenizin arama motorlarına eklenmesi daha hızlı olmakta ve müşteri veya okurlarınız sizlere daha erken ulaşabilmektedir.